שאלות נפוצות

"נוה אברהם" - הרעיון

"נוה אברהם" היא עמותה שנוסדה בשנת 1987 על מנת להקים כפר טיפולי למתבגרים עם צרכים מיוחדים בקרית ארבע. בשנת 1989 העמותה הוסבה למרכז טיפולי להתפתחות הילד המשרת את ילדי קרית ארבע והסביבה.

חביבה צחור ובעלה משה ז"ל ייסדו את המקום. אימוצה של התינוקת העיוורת ובעלת הצרכים המיוחדים – ליאת, חשפה אותם לעולם הטיפולים המיוחדים והם רצו  לאפשר לילדי הקריה הזקוקים לכך את הטיפולים הנדרשים להם. כיום ביתם מינה יהודית גוברי ששימשה כסגנית של אימה חביבה לאורך 26 שנים מנהלת את המקום כממשיכת דרכם של הוריה.

חביבה האמינה שכל ילד עם הדרכה מתאימה יכול להצליח ובדרך זו אנו צועדים.

"להאמין ולזכור לא להתייאש וחלילה לחשוב שקשה ולא נצליח. בחרנו לקחת את המשימה לכיוון הנכון והיא האמונה" (מדבריה של חביבה על יסוד המקום בערב ההוקרה 30 שנה ל"נוה אברהם")

אנחנו מאמינים ופועלים תוך אמונה שלמה שכל ילד יכול להצליח אם רק יקבל את ההדרכה המתאימה. אנחנו פה על מנת לספק להורים ולילדים את השירותים הנדרשים על מנת להתקדם ולהצליח.

נוה אברהם - מהו?

"נוה אברהם" מתחלק לשני ענפים:

האחד: המרכז הטיפולי להתפתחות הילד המציע שירותים פרא- רפואיים : ריפוי בעיסוק וקלינאות תקשורת, טיפולים רגשיים: טיפול באמנות בתנועה ובבעלי-חיים והדרכת הורים פרטנית לילדים המגיעים לטיפולים.

השני: המרכז הרב תחומי לילד ולמשפחה – המציע פרוייקטים שונים לרווחת ההורים והילדים: "מועדון הורים בכושר"  – המציע סדנאות והרצאות לחידוד ושמירה על הכושר ההורי. "משחקיה שפתית" – המציע העשרת השפה העברית לילדי עולים. "זמן משחק" – משחקיה הפתוחה לזמן איכות להורה ולילד בהנחיית מטפלת מקצועית. ספרית השאלה – לספרים ולמשחקים.

המרכז בא לסייע לילדים עם איחורים התפתחותיים וקשיים רגשיים ללמוד כיצד להתמודד ולהתגבר על הקשיים ולהשתלב באופן מלא בתפקודי הבית, בית הספר והחברה.

בקרית ארבע

פניה ל"נוה אברהם"

כאשר מזהים בעיה ההורים/ המורים/ הגננות או גורם מקצועי אחר מפנים את ההורים למילוי טפסים ופתיחת תהליך הפניה דרך קופת החולים. ניתן לפנות באופן פרטי לקבלת טיפולים דרך משרד "נוה אברהם" 02-9964045

  • ילדים מגיל 1-9 מגיעים לטיפולים בהתפתחות הילד וטיפולים רגשיים עם החזר או התחייבות מהקופה.
  • ילדים גדולים יותר יכולים להגיע באופן פרטי עם עלות מסובסדת (או עם אישור מיוחד מהקופה).
  • אנחנו מציעים טיפולים פרטיים לנוער ומבוגרים לפי הצורך בעלות מסובסדת.

קרית ארבע, חברון וישובי הר-חברון הסמוכים: תלם, אדורה, בית חגי, מעלה חבר ומעון.

כן. עם זאת רק קופת חולים מאוחדת מוציאה התחייבות על אבחון אצלינו.

אורך כל טיפול 60 דקות מתוכן 45 דקות פעילות ועוד 15 דקות להדרכת ההורים ליישומו וכתיבת דו"ח סיכום. בטיפולי הפרא-רפואיים ההורים שותפים במהלך הטיפול. בטיפולי הרגשיים הטיפול מתבצע עם הילד בלבד. המטפלים עומדים בקשר רצוף עם הצוות החינוכי של הילד על מנת לעדכן, להתעדכן ולהטמיע טוב יותר את הטיפול בכל המערכות הסובבות את הילד.

יש לנו צוות של מטפלות מקצועיות המאושרות על ידי משרד הבריאות לטיפולים השונים.

אנחנו נמצאים במבנה שכור הכולל חדרי טיפולים המותאמים לטיפולים וכוללים אביזרי קיר, אביזרים ניידים לצורך הטיפול כמו גם משחקים טיפוליים ואבחונים מותאמים.  במבנה חדר משחקיה גדול המשמש  לפעילויות המשחקיה ולעיון בספרים.

כן, אנחנו מאושרים על ידי משרד הבריאות שהביעו התפעלות מתחזוקת המקום.

תרומה ל"נוה אברהם"

אנחנו צריכים תרומות על מנת להמשיך ולתת את השירותים לילדי קרית ארבע ולהתרחב לשירותים נוספים. המרכז הטיפולי להתפתחות הילד "נוה אברהם" כמו גם מרכזים טיפוליים אחרים אינם ממומנים על ידי גורמים ממשלתיים. עמותת "נוה אברהם" פועלת בזכות תרומות של אנשים פרטיים ושיתופי פעולה בלבד.

  • אנחנו שואפים להרחיב את השירותים הקיימים ולהציע שירותים טיפוליים וקהילתיים נוספים להורים ולילדים
  • שדרוג אבחונים
  • קניית ציוד , משחקים וספרי ספריה
  • קניית מחשבים חדשים לטובת הטיפולים
  • עדכון האתר והפקת חומרים טיפוליים ופרסומיים ל"נוה אברהם"

בראש השאיפות מעבר למבנה חדש משלנו שיותאם לצרכי הטיפולים ולסדנאות והפעילויות הקהילתיות.

תוכלו לתרום בכרטיס אשראי, בצ'ק , בהעברה בנקאית או בהוראת קבע (הפרטים)

התרומות ל"נוה אברהם" מאושרות לצרכי מס לפי סעיף 46 של מס הכנסה

התרומות בארהב מאושרות לזיכוי מס…

התרומות באנגליה מאושרות

"מועדון הורים בכושר" ופעילות בקהילה

במהלך השנים התגייס "נוה אברהם" פעמים רבות לתת מענה קהילתי לצרכים העולים מהשטח כמו: מפגשים לנשים אחר לידה ועוד. בשנת 2015 החלטנו למסד את המענה ולהרחיב את פעילויות "המרכז הטיפולי להתפתחות הילד" ולהפכו ל"מרכז רב תחומי לילד ולמשפחה" שיכלול גם מענים קהילתיים לתושבי קרית ארבע והסביבה. ב2015-16 הפעיל המרכז כמה תכניות פיילוט של הפרוייקטים השונים וכעת אנחנו שוקדים על המשך בנייתם והפעלתם.

מועדון הורים שנועד לשמור לחדד ולתגבר את ה"כושר" ההורי בסדנאות והרצאות המרחיבים את הידע וההתנסות בנושאי הורים וילדים. המועדון מיועד להורים בלבד.

על הפעילויות השונות תוכלו לקרא בעמודים המתאימים באתר.

"זמן משחק" – שעה של זמן איכות הרחק משאו היומיום בשקט של משחקיית "נוה אברהם" הורה אחד וילדו נהנים ממגוון המשחקים והספרים המצויים במקום בלווית מנחה מקצועית מתחום הטיפול הרגשי המציעה משחקים הפעלות חוויתיות ומסייעת בעיבוד ותמלול של החוויה המשותפת על מנת לאפשר יצירת תהליך.

ניתן להגיע ל"זמן משחק" באופן חד פעמי או לבחור להגיע בתהליך מתמשך.

"משחקיה שפתית – העשרת השפה לילדי עולים"  – שעה וחצי של סדנא חוויתית לילדי עולים והוריהם המתקיים במשחקיית "נוה אברהם" לאורך 8 מפגשים. ההורים והילדים במשחק, סיפור והפעלה לומדים כיצד מעשירים את ידיעותיהם בשפה העברית ובשימושיה.

ספרית השאלה – ספרים ומשחקים להשאלה לילדים המטופלים במרכז הטיפולי.

אנחנו פועלים בתכנית תלת שנתי למיפוי הצרכים בקהילה ובניית מתווה למענים מתאימים במוסדות הקהילה: בתי- הספר, הגנים , טיפת חלב ועוד. אתם מוזמנים לשלוח את רעיונותיכם בצור קשר של האתר.